Skip to main content

ראה כיצד ישראלים משפרים את האנגלית העסקית באינטרנט

5 minute read

By Sol Benyosef

חשוב שתהיה שליטה מצוינת באנגלית, במיוחד בעסקים

ישנם מספר יתרונות לדעת אנגלית עסקית, כולל הזדמנויות לצמיחה וקידום

ישנם קורסים מומלצים לשיפור אנגלית עסקית

אנגלית כיום היא השפה הגלובלית של העסקים. זוהי השפה שמתפשטת הכי מהר בכל ההיסטוריה האנושית, ומדוברת על-ידי כמעט 1.35 מיליארד בני אדם ברחבי העולם.1

מחקרים מראים שהתקשורת העסקית בעולם מתנהלת בעיקר באנגלית ואפילו ישנם ארגונים בינלאומיים שיעדיפו עובדים עם אנגלית טובה.2

metamorworks / Shutterstock

שליטה באנגלית, אנגלית עסקית בפרט, מעניקה גישה לשוק רחב יותר עם הזדמנויות עבודה רבות וטובות יותר ומאפשרת עבודה יעילה עם לקוחות ברחבי העולם.

מכל הסיבות הללו ישנן פלטפורמות למידה מקוונות שעוזרות לשיפור האנגלית העסקית כדי להגדיל את הסיכויים לקבל את משרת החלומות בחברות רב לאומיות בתוך ישראל או בחו״ל.

יתרונות האנגלית העסקית

עולם העסקים עובר שינויים רבים לאורך השנים האחרונות, בכל העולם ובישראל בפרט בכך אין כל ספק. עם זאת, על היבט אחד אין שינוי: ידיעת השפה האנגלית היא אחת מהחשובות ביותר.

ישראל הינה מעצמה עסקית, אך למרות שלרוב אנשיי העסקים הישראלים יש אנגלית עסקית ברמה גבוהה ישנם לא מעט החווים חוסר ביטחון כאשר נדרשים לשוחח באנגלית.

על מנת שנוכל להתנהל במקצועיות בעת פגישות עם לקוחות, דיונים, ניסוח חוזים ועוד, יש לתרגל ולתחזק את המיומנויות שלנו בשפה האנגלית העסקית, להלן מספר יתרונות שתצברו אם תשלטו בה:

ניהול משא ומתן

ניהול משא ומתן הוא בין המרכיבים הבסיסיים ביותר בעולם העסקים,

אנשי עסקים המעוניינים לפרוץ לעולם העסקים הבינלאומי להתבלט ביכולתיהם ולהגיע להישגים, יידרשו במוקדם ובמאוחר לבצע עסקאות הדורשות מיומנויות של משא ומתן ולכן יהיו חייבים להצליח לנהל משא ומתן בצורה מקצועית ולדעת איך להתבטא בצורה טובה וברורה באנגלית עסקית.

ניהול משא ומתן ברור ומקצועי באנגלית עסקית הינו יתרון שיגרום לאנשיי העסקים ששולטים בו להרשים ולהתבלט.

ברוב קורסי האונליין תלמדו כיצד לנהל משא ומתן באנגלית בצורה נכונה וממוקדת כזו שתוביל למשא ומתן מקצועי ומניב תוצאות.

כתיבת מיילים ושיחות טלפון עסקיות

כידוע, מיילים וטלפונים הם חלק בלתי נפרד מעולם העסקים, אנשי העסקים עסוקים רוב היום בשיחות טלפון עסקיות, וכמובן בכתיבה וקריאה של מיילים עסקיים.

גם בכתיבת מיילים וגם בשיחות טלפוניות על אנשי העסקים לשלוט באנגלית העסקית ברמה גבוהה.

עליהם לדעת כיצד להתנהל טלפונית גם מבחינה אנושית וגם מבחינה עסקית. כמו כן, עליהם לדעת איך לכתוב נכון את המייל בצורה אסתטית המותאמת ליעד.

בקורסי האנגלית העסקית מלמדים איך לנהל שיחות טלפון עסקיות וגם כיצד לנסח מיילים בצורה מקצועית וברורה שתעביר את המסר בצורה הנכונה אפקטיבית וממוקדת.

פגישות פרונטליות ומקוונות באנגלית עסקית

בעולם העסקים הישראלי אנשי העסקים נדרשים לא פעם ולא פעמיים להציג תרשימים, מצגות, רעיונות ללקוחות וגם לקולגות בצורה פרונטלית או מקוונת באנגלית. לכן חשוב מאוד שהשפה שהם משתמשים בה תהיה מקצועית ברורה ומותאמת. עולם העסקים הבינלאומי הוא עולם גדול מאוד בעל תרבות וחוקים משל עצמו ולכן יש ללמוד כיצד לדבר אותו.

כמו שכבר הבנתם ישנם המון יתרונות ללמידה ושיפור האנגלית העסקית.

להלן מספר קורסים מקוונים לאנגלית עסקית שיאפשרו לכם להתבלט בשוק העבודה הישראלי והבינלאומי ולזכות במשרת החלומות שלכם.

אנגלית עסקית – כישורי תקשורת

אוניברסיטת וושינגטון מציעה דרך קורסה התמחות בעלת חמישה קורסים אשר מלמדים את התלמידים איך לתקשר באנגלית בצורה אפקטיבית בהקשרים מקצועיים שונים.

מטרתה של התמחות זו היא לשפר את האנגלית המדוברת והכתובה באינטראקציות חברתיות ומקצועיות ולשפר את אוצר המילים המיומנויות המיושמות על:

פגישות עסקיות

ועידות טלפוניות

אימיילים

דוחות כתובים

מצגות מקצועיות

 מכיוון שהתמחות זו מורכבת מסדרה של קורסים ייתכן שיידרשו שישה עד שבעה חודשים כדי להשלימה.

 כל הקורס נמשך בין ארבעה לחמישה שבועות. כדי להירשם לכל אחד מהקורסים בהתמחות זו נדרשת רמה בינונית של אנגלית עם ניסיון מסויים. סטודנטים יכולים להתחיל בהרשמה לכל ההתמחות או לקורס בודד בהתמחות בחינם באמצעות ניסיון חינם של שבעה ימים.

יש לשלם תשלום של 156.17 שקלים עבור כל קורס. לאחר סיום התשלום וההתמחות מקבלים הסטודנטים את תעודת ההתמחות בצירוף תעודה לכל קורס שהם מסיימים.3

יסודות האנגלית העסקית

קורס יסודות האנגלית העסקית נועד לעזור לדוברי השפה האנגלית שאינם דוברים אותה כשפת אם, לשפר את כישורי השפה האנגלית העסקית שלהם.

אוצר המילים וכישורי השפה מתמקדים במצבים עסקיים יומיומיים כולל התכתבות עסקית, מצגות רשמיות, ומשא ומתן.

קורס זה מוצע על-ידי אוניברסיטת הונג קונג למדע וטכנולוגיה באמצעות קורסה.

הקורס נמשך שישה שבועות עם שיעורים במשך שלוש עד חמש שעות בשבוע.

כדי לקחת קורס נדרשת רמת אנגלית למתחילים.

ישנה אפשרות לקחת את תקופת הניסיון בעלת שבעה הימים בחינם כדי לטעום מהקורס.

אך בכדי להמשיך בקורס יש לשלם 156.17 שקלים לחודש.

לאחר רכישת הקורס לתלמידים תהיה גישה לסרטונים, קטעי קריאה ותרגול כדי לבצע את המבחנים והמטלות להשלמת הקורס וקבלת התעודה.

מי שאינו יכול לשלם על הקורס יוכל להגיש בקשה לתכנית סיוע פיננסי.4

שירות לקוחות בסיסי באנגלית

קורס שירות לקוחות בסיסי באנגלית של Udemy נועד לעזור לדוברי אנגלית שאינם דוברים אותה כשפת אם להתמודד עם לקוחות דוברי אנגלית מידי יום- במיוחד במהלך שיחות טלפון.

התלמידים יוכלו ללמוד על ביטויים נפוצים באנגלית, אוצר מילים ודרכים שיעזרו להם להשמע כאילו הם דוברי אנגלית כשפת אם.

קורס זה מלמד כיצד לטפל בלקוחות וגם במצבים שונים, כיצד לבנות תשובות והסברים הגיוניים, לגלות אמפתיה תוך שמירה על מקצועיות ולפתור בעיות תקשורת ביעילות.

הקורס כולל 48 הרצאות המחולקות לכמעט שבע שעות של סרטונים.

כדי להירשם לקורס דרושה הבנה בסיסית של שירות לקוחות ויכולת להבין אנגלית מדוברת בקלות.

בעוד שמחיר הקורס הוא 320 שקלים, סטודנטים יכולים להתחיל את הלמידה שלהם במחיר מוזל באמצעות הנחות קופון בסיום הקורס ניתן להוריד את תעודת הסיום מהאתר של Udemy.5

הכנה לסיטואציות עסקיות בסביבה דוברת אנגלית

קורס זה מוצע ע״י lingolearn וזהו קורס המטפל ברשימה ארוכה של נושאים הרלוונטים לעולם העסקים: ראיונות באנגלית, משא ומתן, רישות חברתית, אסטרטגיות שיווק, כתיבת מכתבים רשמיים ועוד.

הקורס שם דגש מיוחד על מיומנויות שיחה אקטיבית במטרה שהתלמידים יוכלו לנהל שיחה באנגלית עסקית באופן טבעי וברור.

הלימוד נעשה באופן ממוקד העוזר לתלמידים לשפר את מיומנויות הדיבור והכתיבה באופן מהנה ואפקטיבי.

תכני השיעור מותאמים לצרכי הלומד, כל שיעור נמשך שעה. השיעורים ברמת מתקדמים ובהתאם לעיסוקו של התלמיד.

 המחיר הוא 165 שקלים לשיעור, והתחייבות ל-16 שיעורים לפחות. כלומר, 2,640 שקלים לפחות.

המחיר יורד ככל שלוקחים חבילה גדולה יותר של שיעורים.6 6

אנגלית עסקית בלמידה עצמית

קורס זה מוצע על-ידי speakitTV, זהו אתר המציע קורסים ללמידה עצמית במגוון שפות, בהן אנגלית עסקית. מטרתו העיקרית של הקורס לגבש אוצר מילים ומשפטי מפתח חיוניים, מתוך מגוון נושאים עסקיים כאלה ואחרים.

הקורס נגיש לכולם ונדרשת משמעת עצמית גבוהה מכיוון שזהו קורס בלמידה עצמית אשר יכול להתפרש אפילו במשך שנה שלמה.

מדובר במעין שיחון עסקי לרענון השפה האנגלית העסקית. הקורס בנוי מסרטונים וכולל 11 שיעורים, שכל אחד מהם עוסק בנושא אחר, כמו חוזים, הסכמים ודוחות, משא ומתן, פרסום ויחסי ציבור.

מחיר הקורס הוא 165 לקורס מלא והמנוי נמשך כשנה.7

אנגלית לעסקים באוריינטציה עסקית

קורס אנגלית לעסקים אונליין באוריינטציה עסקית מוצע על-ידי אתר אסכולי, זהו קורס שגורם לנו להבין שהדרך בה אנו מתקשרים עם אנשי עסקים היא חלק מהתדמית המקצועית שלנו, וזה נכון פי כמה וכמה כאשר מדובר על תקשורת מול גורמים עסקיים שונים בחו״ל.

בקורס התלמידים ילמדו כיצד לנהל שיחות בלתי פורמליות עם אנשי קשר חדשים, טכניקות בעת השתתפות בישיבות עם ספקים ולקוחות בחו״ל, יינתנו גם טיפים שימושיים לניהול משא ומתן ורעיונות למתן מצגת מנצחת באנגלית עסקית.

הקורס מלומד באמצעות הדרכת וידאו ותרגול, המחיר הוא 199 שקלים למנוי חודשי בסיסי, ו1,788 שקלים למנוי שנתי.

אנגלית לעסקים בינלאומיים

במהלך הקורס לאנגלית לעסקים בינלאומיים המוצע גם הוא על-ידי אתר אסכולי התלמידים ילמדו כיצד לענות ולשלוח מיילים באנגלית עסקית, כיצד לענות ולנהל שיחות טלפון עסקיות כמו גם שיחות וידאו-קונפרנס או סקייפ.

יינתנו בנוסף טיפים פרקטיים אפקטיביים לניהול קשר מוצלח עם גורמי חוץ.

הקורס משלב הסברים ודוגמאות כמו גם קבצים מצורפים של הדוקומנטציה העסקית הבינלאומית הנהוגה כגון: שטרי מטען, מכתבי אשראי ועוד, כאשר בלעדיהם לא ניתן לבצע עסקאות יבוא או יצוא.

הקורס מלומד באמצעות הדרכת וידאו ותרגול, המחיר הוא 199 שקלים למנוי חודשי בסיסי, ו1,788 שקלים למנוי שנתי.8

אנגלית עסקית חינמית בשירותי התעסוקה

במדינת ישראל מבינים את החשיבות שיש לאנגלית העסקית בישראל וברחבי העולם ומעודדים את האוכלוסייה הישראלית ללמוד ולשפר את השפה, שירותי התעסוקה של מדינת ישראל מציעים קורס אנגלית עסקית חינמי למען קידום החברה הישראלית.קורס זה מעניק מגוון רחב של תסריטי שיחה ותכנים שיסייעו לתלמידים לנהל שיחה שוטפת באנגלית. ​שליטה באנגלית עסקית בפרט ואנגלית בכלל מהווה חלק חשוב מהעולם העסקי ולכן חשוב שהישראלים ידעו לשלוט בה ברמה גבוהה.

קורס זה מונה כ-41 שיעורים ונמשך כשעת לימוד אחת. 9

Sol Benyosef

Contributor

Sol is a native of Naharia, Israel who has lived in Texas for the past 5 years. After serving as an Air Defense Instructor in the Israeli Air Force for two years, she started working as a sales representative in a high-end retail business, and quickly progressed to the position of executive sales manager. She is now a freelance writer in her spare time.