Skip to main content

תוכנית התואר המקוון החדשה מציעה הזדמנויות נוספות

6 minute read

By Sol Benyosef

תארים מקוונים יש לרוב דרישות ספציפיות לסטודנטים פוטנציאליים

שים לב למיומנויות הספציפיות שלך לפני הגשת בקשה לתואר מקוון, מכיוון שהם יכולים לעזור לך להחליט באיזה תואר להמשיך

נוחות, גמישות ומהירות הם חלק מהיתרונות לתואר מקוון

למידע נוסף על כמה מהתארים המתכונים הפופולריים ביותר

למרבה המזל זה לגמרי אפשרי להרוויח את התואר הראשון שלנו, כל מה שאנו צריכים זה את התוכנית התואר המקוונת הנכונה – והאפשרויות החדשות ביותר, מחזורי תואר מקוונים, מציעות למידה מסורתית בכיתה.

תואר זה משלב חינוך מסורתי במכללה עם הגמישות של תוכנית מקוונת המאפשרת להשלים שיעורים וקורסים יחד עם אותה הקבוצה גם במרחקים ארוכים.

Song_about_summer / Shutterstock

רוב המסלולים המקוונים מבוססים על פלטפורמה שהלימוד האקדמי עוסק בה, ולכך יתרון רב. הוראה באמצעים מקוונים מאפשרת שילוב של כלים דיגיטליים, עיוניים ומעשיים כאחד, התנסות ואיסוף חומרים ברשת ועוד.

הדרישות המקוונות לתואר ראשון

כדי להירשם לרוב התוכניות המקוונות לתואר ראשון, ככל הנקרה הסטודנט יהיה חייב לקבל תעודת בגרות. כמובן שזה פקטור התלוי בתכנית המקוונת, תנאיי הקבלה עשויים לכלול ציוני מבחן סטנדרטיים, מינימום ממוצע ציונים ומכתבי המלצה. רוב תוכנית הרווקים המקוונת דורשת מהמועמדים להגיש את הדברים הבאים: תעודת בגרות או שווה ערך, תמלילי תיכון, ציוני מבחן סטנדרטיים, ציון מבחן פסיכומטרי או – ציוני ACT או SAT, הצהרות אישיות, מכתבי המלצה מהמוסדות בהן למדת בעבר, יש מוסדות שידרשו אפילו קורות חיים, נקודות זכות ותמלילים קודמים במכללה – לסטודנטים להעברה.

תארים מקוונים בקבוצה מלמדים מיומנויות בעולם האמיתי

ניסיון, כישורי תקשורת ויצירת רשתות הם חלקי מפתח בכל קריירה, ולימודים מקוונים מאפשרים לסטודנטים לחדד אותם תוך כדי עבודה על ההשכלה שלהם. הסטודנט בקורסים אלה לרוב ילמד אחד על אחד עם הפרופסורים של התוכנית ובקבוצות קטנות עם חברים לכיתה באמצעות ועידות וידאו וקורסים מקוונים, יבנה את כישורי התקשורת תוך יישום שיעורים.

כמו כן גם יהיו לסטודנטים דד-ליינים להגשת עבודות ומטלות דבר היוצר אחריות פנים אל פנים כאשר הם מתחברים לקבוצת הלמידה מדי שבוע באינטרנט.

כפי שמדווחת US News, החוויה הבין-אישית הזו היא מה שהופך את בוגרי תכניות התארים  המקוונים לנחשקים עבור מנהלי הגיוס של חברות.

נוחות וגמישות בלימודים מקוונים

אם את מרגיש שאתה צריך להמשיך באחריות החיים שלך כרגיל אך אתה רוצה גם לצבור השכלה על הדרך ישנם מספר תארים מקוונים המאפשרים לך לבחור תוכנית המתאימה ללוח הזמנים ולצרכים שלך. הסטודנטים כמובן צריכים להשלים מספר מסוים של שיעורים בכל סמסטר, וכך סטודנט יכול לבחור כל שיעור שעובד עבורו. למרות ששעות השיעורים ייקבעו לשעה ויום ספציפיים בכל שבוע, הסטודנט יכול להגדיר את עומס העבודה איך שירצה.

התוכניות הללו נועדו לתת ל”חיים לקרות”. אתה יכול להתאים תואר מקוון לכל לוח זמנים עמוס. ועם הגמישות לבחור כאשר אתה לומד וללמוד, אתה יכול אפילו להצטרף לקורס מואץ כדי לצבור נקודות זכות במהירות.

תואר מקוון כפיתרון להשגת תואר במהירות

מחזורי תואר מקוונים מספקים את הגמישות לעזור לך לסיים את התואר שלך מהר יותר – והשכלה שלך לצד חברים לכיתה מקוונת היא גם מועילה. האוניברסיטאות המובילות בישראל מציעות תוכניות מקוונות בעיקר בגלל היעילות הנוחות והגמישות שבדבר.

מחקר, על פי OnlineColleges.com, גילה שתוכניות ללימודים מקוונים משפרות את ההשתתפות המקוונת של התלמידים ואת סיום הלימודים באופן כללי. לימוד קורס יחד עם אחרים, גם אם הם רחוקים, מעלה את הסיכוי שתסיים בהצלחה את התואר שלך. כמו כן ישנן גם תוכניות מסלול מהיר המאפשרות לך להאיץ את קצב הלמידה שלך. למעשה, תוכניות מסוימות מאפשרות לך להרוויח שלוש נקודות זכות בשמונה שבועות או פחות.

חיסכון בכסף כיתרון לתואר מקוון

למידה מקוונת מהבית, יכולה להפחית את ההוצאות הלימודיות תוך צמצום עלויות התחבורה, הדיור שלא חייב להיות צמוד לאוניברסיטה והכלכלה. בנוסף, לימודים מקוונים מציעים גמישות ונוחות  ומאפשרים לכם ללמוד בקצב שלכם ולהמשיך לעבוד במשרה מלאה, כך תוכלו גם תוך כדי להרוויח כסף מהעבודה תוך צבירת מיומנויות חדשות וניסיון תעסוקתי. כמובן שחשוב לקחת בחשבון שאתם עומדים לבלות שעות רבות בישיבה מול המחשב בשיעורים, בהכנת מטלות ועבודות אקדמיות או בלמידה למבחנים. לכן חשוב לשים לב שסביבת הלמידה נוחה לכם.

התחל עם תוכנית עוקבות לתואר מקוון

אם אתה מוכן לעשות את הצעדים הראשונים לקראת התואר הראשון שלך, אתה לא צריך לחכות. אתה יכול להתחיל בדרך המהירה והגמישה שלך אל עתיד חדש היום. כל מה שצריך זה קצת מחקר.

החלט היום לחקור את התארים שאתה יכול לצבור – בקצב שלך, בתחום שבחרת – עם חיפוש מקוון, ותוכל למצוא נתיב מושלם עבורך.

כמו כל דבר, זה תמיד רעיון טוב להיות מודע למחקר העדכני ביותר. אנו ממליצים להשוות לפחות שלוש או ארבע אפשרויות לפני קבלת החלטה סופית. חיפוש באינטרנט הוא בדרך כלל הדרך המהירה והיסודית ביותר לגלות את כל היתרונות והחסרונות שאתה צריך לזכור.

היכן כל הרעיון של תואר מקוון התחיל?

זה התחיל עם קורסים מקוונים של האוניברסיטאות המובילות בעולם, המשיך לתארים מתקדמים און ליין ועכשיו זה אפשרי גם בישראל. אחרי שהרווארד ואוניברסיטת אוקספורד היוקרתית פתחו קורסים מקוונים, מכללת פן סטייט, אוניברסיטת פלורידה ומוסדות לימוד נוספים פתחו תארים מתקדמים מקוונים ואפשרו לכל אחד ללמוד בכל מקום שהוא רק רוצה, גם האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת זאת. מדובר בידיעה מרעישה בישראל שכן זאת הפעם הראשונה שמתעניינים בלימודים יכולים להשיג תואר אקדמי באמצעות הוראה באינטרנט. למבחנים עדיין תדרשו להגיע אבל ללמוד תוכלו בכל מקום ובכל זמן ללא כל צורך בפסיכומטרי. הרעיון הוא כי כל אחד יכול ללמוד לתואר בין אם הוא נמצא בחו”ל או גר באזור הפריפריה, כאשר ניתן לעשות זאת תוך כדי משרה מלאה או ניהול חיי משפחה. הנה כמה מהתארים המקוונים הפופולריים ביותר לתואר ראשון:

תואר מקוון באוניברסיטה הפתוחה של ישראל

התואר המקוון אותו מציעה האוניברסיטה הפתוחה הוא B.A במדע המדינה ויחסים בין לאומיים ובתקשורת במסלול ניו מדיה ואקטיביזם חברתי ופוליטי. תכנית הלימוד משלבת שימוש בכלים דיגיטליים כמו התנסות ואיסוף חומרים כאשר במסגרת הלימודים ילמדו הסטודנטים מה חדשני בניו מדיה, איך שינתה המדיה החברתית את יחסן של ממשלות לפעילות פוליטית, מה היה תפקידה של רשת האינטרנט ובשינויים פוליטיים אחרים בני זמננו ועוד.

השילוב בין לימודים מקוונים לבין עבודות מעשיות באינטרנט מעניקים לתואר יתרון משמעותי שכן מסלול הלימודים מבוסס על פלטפורמה שהלימוד האקדמי עוסק בה. מי אמר שצריך להגיע לקמפוס בשביל להשיג השכלה אקדמית? אין ספק כי מדובר בפריצת דרך גדולה שפותחת את שערי האקדמיה לאנשים רבים, הרעיון מאחורי למידה מרחוק באמצעות האינטרנט התחילה עוד לפני כמה שנים, כעת היא הגיעה לישראל כאשר מדובר בקפיצת מדרגה ושינוי משמעותי בעולם האקדמי.1

תואר מקוון במנהל עסקים

אמנם מנהל העסקים הינו תחום תחרותי מאוד, אך הסיבה העיקרית לפופולריות של תואר במנהל עסקים היא העובדה שהוא מספק ידע רחב ומלמד כיצד להפעיל ולנהל עסק, דבר הניתן ליישום כמעט בכל תחום וקריירה. סטודנטים הרשומים במנהל עסקים באינטרנט כמובן יהיו חייבים להיות נוכחים בהרצאות וידאו, ותהיה להם אינטראקציה עם עמיתים לתואר, פרופסורים ומדריכים באמצעות פלטפורמה מקוונת. כמו כן גם כנסים וסמינרים ברשת של סקייפ או בזום הם חלק מתואר זה. למעשה, תואר מקוון במנהל עסקים יכול להיות לתת לך יותר יתרונות במונחים של פיתוח קשרים חברתיים מכיוון אתה יכול ליצור קשרים עסקיים לא רק עם עמיתים מהמדינה שלך אלא מכל רחבי העולם. דוגמאות לאוניברסיטאות המציעות תארים אקדמיים מקוונים: אוניברסיטת רמיט, האוניברסיטה האירופית קפריסין.

תואר מקוון במדעי המחשב

קל מאוד להבין מדוע תואר מקוון במדעי המחשב הוא כל כך פופולרי. ככל שהעולם שלנו נהיה יותר ויותר דיגיטלי ואנחנו עוברים מידני לממוחשב, רוב ענפי התעשייה בעולם מסתמכים על המחשב, על נתונים ועל תוכנות. מדעי המחשב ועולם ה-IT בכלל משפיע על כל תחומי החיים, החל ממחקר מדעי ועד לפיתוח בריאות, תחבורה, בנקאות, תקשורת ועוד אינספור תחומים. מומחי מחשבים נהנים ממשרות מתגמלות ביותר, עם משכורות מהגבוהות שיש במשק ובתנאים מעולים דוגמאות לאוניברסיטאות המציעות באינטרנט מדעי המחשב: אוניברסיטת בוסטון, אוניברסיטת טאלין.

לימודי עיצוב גרפי מקוונים

הדרישה למעצבים גרפיים שסיימו לימודים לעיצוב גרפי עלתה בשנים האחרונות בתחומי התעשייה השונים. כיום נדרשים מעצבים גרפיים לבסס אלמנטים גרפיים באפליקציות, תוכנות מחשב, בשיווק וכדומה. מעצבים גרפיים לוקחים חלק גם ביצירת תצוגות קידום מכירות, עלונים, סמלי לוגו – אמצעי שיווק ו / או מיתוג המשמשים כל חברה או ארגון. כמו מדעי המחשב, גם עיצוב גרפי כולל הרבה עבודה עצמאית, ולכן ההשתתפות בשיעורים וירטואליים הזמינים על ידי אוניברסיטאות יכולה להיות מאוד נוחה. דוגמאות לאוניברסיטאות המציעות תארים גרפיים מקוונים: אוניברסיטת אנגליה רסקין, האוניברסיטה הפתוחה הלנית.

אוניברסיטת ההמונים

אוניברסיטת ההמונים היא מפעל חינוכי פילנתרופי שנוסד בשנת 2009 על ידי היזם הישראלי שי רשף. האוניברסיטה היא אוניברסיטה מקוונת וכל השיעורים, הגשת העבודות והמבחנים מבוצעים דרך האינטרנט. היא מתופעלת בעיקר על ידי מתנדבים. האוניברסיטה היא מוסד אקדמי ראשון מסוגו בעולם, הפועל ללא מטרות רווח וללא שכר לימוד, אך על כל מבחן יש לשלם 100–200 דולר. מה שמבסס את העמדה שזה אכן אפשרי ללמוד באופן מקוון ואכן מדובר בלמידה איכותית וברמה גבוהה. אוניברסיטת ההמונים מאפשרת לסטודנטים מכל העולם לקבל תואר ראשון באמצעות למידה מקוונת במחיר של 4,000 דולר לכל התואר, אותם משלמים עבור הבחינות בלבד.2

Sol Benyosef

Contributor

Sol is a native of Naharia, Israel who has lived in Texas for the past 5 years. After serving as an Air Defense Instructor in the Israeli Air Force for two years, she started working as a sales representative in a high-end retail business, and quickly progressed to the position of executive sales manager. She is now a freelance writer in her spare time.