Skip to main content

מדוע כדאי לשקול תואר מקוון במדעי הנתונים

6 minute read

By Sol Benyosef

מידע מקיף על תואר מקוון במדעי הנתונים

יתרונותיו של תואר מקוון במדעי הנתונים

אפשרויות אוניברסיטאות המציעות תואר מקוון במדעי הנתונים

מדעי הנתונים היא אחת הקריירות החמות והרווחיות ביותר בטכנולוגיית מידע ובכלל בכל תחום ההיי-טק. אין זה פלא שהוא זכה במקום הראשון ברשימת חמישים המשרות הטובות ביותר באמריקה של גלאסדור1 – למשרות הייטק ישנה שביעות רצון גבוהה מאוד מהעבודה הכוללת, משכורות שנתיות מצוינות בהשוואה לשוק ומספר עצום של משרות זמינות.אם אתם מחפשים קריירה מגוונת, מאתגרת יצירתית בדרכה וגם ומרגשת, טכנולוגיית מידע היא התשובה. ואחד התחומים הצומחים במהירות של היי-טק בשנים האחרונות הוא מדעי הנתונים. מדען נתונים, אתה יכול לעבוד כאנליסט עסקי, סטטיסטיקאי או מהנדס מרחב. אתה יכול להתמחות באבטחת סייבר או גילוי הונאה.הצעד הראשון להיות מדען נתונים הוא קבלת תואר מקוון. הנה הסיבה לזכייה בתואר במדעי הנתונים הוא רעיון חכם.

NicoElNino / Shutterstock

מקצועני מדעי הנתונים מרוויחים כסף רב

מדעני נתונים זוכים ליהנות ממשכורות מצוינות לא משנה היכן הם עובדים. אינדיד2 מפרטת את השכר הממוצע של איש מקצוע בתחום מדעי הנתונים בסביבות 431,921.16₪ בשנה. פורבס3 מדווח כי משרות התחלתיות עשויות לשלם עד ₪310,852.35 והמשכורות קופצות במהירות לשש ספרות עם התמחות וניסיון.אם אתה מתעניין במדעי הנתונים, אתה לא צריך להיכנס לניהול כדי להרוויח משכורת גבוהה. להיות מומחה לנושאים מסוימים או לתחומים מסוימים של מדעי הנתונים שניהם משתלמים מאוד.

הנה כמה דוגמאות לשכר שדווח על ידי אתר משרות נתונים⁴ עבור כותרות ורמות ניסיון שונות:מדען נתונים: ₪310,852.35 עד ₪556,262.10מנתח נתונים: ₪245,409.75 עד ₪359,934.30מנהל אנליטיקה: ₪294,491.70 עד ₪458,098.20מהנדס ביג דאטה, כללי: ₪229,049.10 עד ₪376,294.95מהנדס ביג דאטה, מומחה בתחום: ₪327,213.00 עד ₪539,901.45ישנן סיבות נוספות להפוך את מדעי הנתונים לבחירת התואר שלך. המשיכו לקרוא כדי לגלות מדוע לאנשי המקצוע הללו יש ביקוש כה גבוה.

יש מגוון רחב של משרות זמינות

מדעני נתונים הפכו נפוצים בכל התעשיות. בעוד שתעשיית הטכנולוגיה היא המקום שבו מגיעים רוב אנשי מדעי הנתונים, יש תפקידים בכל מיני חברות ותחומים שלא בהכרח קשורות אל עולם ההיי-טק כמו למשל, ממשל, ספורט ועד למאמצים יצירתיים.לא משנה איזה סוג של עבודה במדעי הנתונים אתה מתעניין, בתחום וההזדמנויות שלו צומחים במהירות משנה לשנה. לפי נתוני לשכת העבודה האמריקאית4, הזדמנויות העבודה צפויות לגדול ב-19% עד 2024. לפי כמה הערכות, מגזר ההיי-טק יצטרך למלא מיליוני משרות במהלך השנים הקרובות. מדעי הנתונים הם אחד הסיכויים החזקים ביותר. ולכן זהו תחום מאוד מומלץ.

אתה יכול לקבל את התואר שלך תוך שנתיים בלבד

יש יותר הזדמנויות מאי פעם לצלול לתוך חינוך למדעי הנתונים. קורסים מקוונים יוצאים כעת לתארים של הרחבה באומנויות או הרחבה במדעים- ותארים אלה נמשכים רק שנתיים.כעת, יותר מאי פעם, תוכניות לתארים מקוונות זמינות רבות ובעלות מוניטין. אתה יכול למצוא תוכניות לתואר במדעי הנתונים המוצעות על ידי הרבה מכללות ואוניברסיטאות. תוכניות מקוונות הן נוחות במחיר סביר, ורוב הקורסים עוקבים מקרוב אחר תכנית הלימודים שהייתם מצפים לו אילו הייתם משתתפים בשיעורים בקמפוס. ואתה יכול לעבוד בקצב שלך, להתאים את השיעורים ללוח הזמנים שלך. אתה יכול להשלים תואר במהירות שתצטרך.

גמישות ומחיר כולל נמוך יותר

לחלק מתוכניות מדעי הנתונים המקוונות יש נוחות מסוימות שאין לתוכניות בקמפוס. עבור אנשי מקצוע עובדים, הגמישות לאזן בין השכלתם לעבודה או למשפחה עשויה להיות חשובה יותר. תוכניות בקצב עצמי יכולות להשתלב בשגרת יומו של התלמיד, ולאפשר לו לתעדף את תחומי האחריות שלו, לעבור חומר בקצב המתאים לו ללא הלחץ הנוסף של השתתפות בשיעורים בזמנים ספציפיים. סטודנטים אלה עשויים להעדיף לשמור על עבודתם הנוכחית כך שהם לא יצטרכו לדאוג מאובדן הכנסה שעלול להתרחש אם הם יעכבו את חייהם. הם גם נמנעים מיצירת פער בניסיון העבודה שלהם.

חווית למידה מקוונת אינטראקטיבית המופעלת על ידי טכנולוגיה

אוניברסיטאות ממשיכות להרחיב את ההיצע המקוון שלהן וכמה אוניברסיטאות מתחילות להציע תוכניות מקוונות למדעי נתונים. למרות הדעות משתנות, למעסיקים יותר נוח לקבל מועמדים עם תארים מקוונים מבעבר שכן אוניברסיטאות מוסמכות ומכובדות מציעות תוכניות אלה.הטכנולוגיה מניעה חדשנות בתכנות אונליין באוניברסיטאות ובמקרים מסוימים מגבירה את הגישה לתוכן ומאפשרת למחנכים להתאים אישית את החוויה החינוכית על סמך ההבנה והקצב של התלמידים. סטודנטים יכולים גם לתקשר עם פרופסורים במהירות ובזמן אמת או לקבוע זמן לצ’אט מקוון בשעות המשרד. מכיוון ש לתוכניות מקוונות רבות יש הערכות תכופות יותר, תלמידים מקבלים יותר משוב על ההתקדמות שלהם, מה שעשוי לעזור להם להעריך את הביצועים שלהם, למקד מושגים שהם מתקשים להבין ולהישאר במסלול.

בחירת התכנית המקוונת המתאימה עבורך

הצעד הראשון שתצטרכו לנקוט בשביל להיות מנתחי נתונים הוא בחירת התוכנית החינוכית הנכונה עבורכם. בעת הערכת תארים מקוונים, תלמידים פוטנציאליים צריכים לשקול את מצב ההסמכה של כל בית ספר, מכללה או אוניברסיטה, מספר נקודות הסיום ודרישות התואר. על ידי מחקר מעמיק ומקיף על כל התוכניות המקוונות שנמצאות ברחבי האינטרנט, מועמדים יכולים למצוא את ההתאמה הטובה ביותר עבורכם ועבור הצרכים המקצועיים והאישיים ייחודיים המותאמים במיוחד עבורם. בהמשך נציג מספר אפשרויות שונות תואר מקוון במדעי הנתונים כדי להקל על תהליך החיפוש.

תואר ראשון מקוון בניתוח נתונים אוניברסיטת דרום ניו המפשייר

אוניברסיטת דרום ניו המפשייר מציעה תואר ראשון מקוון בניתוח נתונים. התואר הראשון יכלול מערך תמיכה נרחב עבור הסטודנטים, כמו כן כמובן שהשיעורים יתבצעו בצורה מקוונת התחלות קדנציה מרובות במהלך השנה אחד היתרונות הבולטים הם ניתנת האופציה להשלים את התואר בקצב שלכם ישנה נגישות מקוונת במהלך כל היממה – תוכלו להשתתף בשיעורים מתי ואיפה שנוח באחד משיעורי שכר הלימוד הנמוכים ביותר ברשת  הקורסים בתוך התואר המקוון כוללים: איסוף דרישות ואיסוף נתונים, טכניקות ניתוח נתונים ומינוף ניתוח נתונים לתוצאות ארגוניות.

תעודת השכלה גבוהה בניתוח נתונים באוניברסיטה הפתוחה במילטון קיינס, הממלכה המאוחדת

הסמכה זו5 מציגה לך כמה מיומנויות בסיסיות בחקר וניתוח מערכי נתונים ופתרון בעיות מעשיות באמצעות מתמטיקה, סטטיסטיקה ומחשוב. תעודה זו מהווה בסיס להמשך לימודים או תעסוקה בתחומי המתמטיקה, הסטטיסטיקה, המחשוב או מדעי הנתונים. מאפיינים מרכזיים של הקורס מציגים טכניקות מתמטיות, סטטיסטיות ומחשוב. מכסים את השימוש הבסיסי במגוון תוכנות מתאימות, כולל כתיבת קוד בשפת פייתון. לימודים אלה מקנים ניסיון בביצוע ניתוח נתונים והערה על התוצאות. בונים בסיס איתן להמשך הכשרה גבוהה יותר במדעי הנתונים או תעסוקה במגוון רחב של מגזרים, כולל פיננסים, ממשלה, בריאות, חינוך, המגזר ההתנדבותי, עסקים ומסחר.

תעודה מקוונת בניתוח נתונים לעסקים

אוניברסיטת קליפורניה, אירווין – חטיבה לחינוך מתמשך, תוכלו למצוא תוכנית לתעודה מקוונת בניתוח נתונים  לעסקים, תוכנית תעודה זו מכסה מגוון רחב של נושאים, התלמידים ילמדו את המושגים הבסיסיים העומדים מאחורי ניתוח נתונים, איסוף, אחסון ומדעי נתונים. באמצעות ניתוח תיאורי, מנבא ומיישם, התלמידים ילמדו גם כיצד להשתמש בכלים ומודלים אנליטיים כדי לחזות מגמות והתנהגויות, להשתמש ביעילות בכלי הדמיה וליצור אסטרטגיות יעילות ואמינות. האוניברסיטה מנגישה את כל המגוון מקיף של שירותים וחומרי לימוד נרחבים לתמוך בכל התלמידים שלהם כדי שיוכלו לסיים את הלימודים בהצלחה.

תעודה במדעי נתונים וניתוח עבור החלטות אסטרטגיות

אמריטוס המכון לניהול בסינגפור מציע לימודים במדעי נתונים וניתוח עבור החלטות6 אסטרטגיות. לאחר סיום מוצלח של התוכנית, המשתתפים יוכלו: ליצור ולהטמיע אסטרטגיות עסקיות כממנפות את מדעי הנתונים. לקבל החלטות  כדי לפתור בעיות עסקיות באמצעות תובנות נתונים. להדגים כיצד ניתן לשלב ניתוחי נתונים עם ניסויים למינהם כדי לקבל המלצות מבוססות נתונים לצמיחה עסקית. להסביר את האתגרים והסיכונים העיקריים בפרויקטים של מדעי נתונים. להעריך את אסטרטגיית הנתונים של הארגון ולהמליץ על דרכים להשיג יתרון תחרותי בר קיימא. לנתח צרכים ארגוניים ולהניע שיפור עסקי באמצעות מגמות עתידיות במדעי הנתונים.  הסטודנטים גם ילמדו ניתוח נתונים בפעולה ואת הגישה האנליטית המתאימה לפתרון בעיה עסקית, ההשפעה שיש לאסטרטגיות של ארגון על המכירות, וכיצד לזהות נתונים/תובנות מתאימות כמו כן גם לומד בתוכנית סטטיסטיקה בסיסית לניתוח נתונים, הבנה מעמיקה יותר של השוואה בין מערכי נתונים עצמאיים כדי לקבל תובנות, וכיצד ליישם קבלת החלטות אסטרטגיות.

תכנית תעודות מקצועיות בניתוח נתונים לקבלת החלטות עסקיות אוניברסיטת גלילאו

למד לפרש נתונים סטטיסטיים באמצעות אקסל ו- אס.פי.אס.אס. תכנית ההסמכה המקצועית “ניתוח נתונים לקבלת החלטות עסקיות” מורכבת משני קורסים הנלמדים על ידי ד”ר סמואל רייס, סגן דיקן הפקולטה למדעים, טכנולוגיה ותעשייה באוניברסיטת גלילאו מומחה לניהול נתונים. הערכה מתמשכת כוללת קבלת משוב מפורט על עבודתך מהמורה שלך ושימוש במשוב זה כדי לשפר את הביצועים שלך עיסוק בלמידה והערכה במסגרת לוח זמנים או לוח זמנים קבועים מראש – יהיה צורך בניהול זמן במהלך הלימודים באוניברסיטה תעזור לך לפתח את המיומנויות הללו במהלך ההסמכה שלך.

התחיל את הקריירה שלך במדעי הנתונים עוד היום

אם אתה מבצע שינוי קריירה, מדעי הנתונים הם השקעה חכמה בעתיד שלך. כמעט כל רקע תואם למדעי הנתונים. ידע בעסקים, כלכלה, ביולוגיה, היסטוריה ונושאים אחרים רק ירחיב את הכישרון והיעילות שלך כמקצוען במדעי הנתונים.כדי להתחיל את הקריירה החדשה שלך, כל מה שאתה צריך זה רקע מדעי הנתונים – ואתה יכול לפתח רקע זה על ידי קבלת תואר במדעי הנתונים. עם אפשרויות גמישות של תוכנית מקוונת, כל אחד יכול להתחיל לעבוד לקראת התואר שלו. אם אתה חושב שיש לך את מה שצריך, אין סיבה שלא תוכל להתחיל לחקור מכללות מקוונות היום. ככל שהביקוש למדעני נתונים עולה, בתי הספר מקלים מתמיד על השכלה שלך.כמו כל דבר, זה תמיד רעיון טוב להיות מודע המחקר העדכני ביותר. אנו ממליצים להשוות לפחות 3 או 4 אפשרויות לפני קבלת החלטה סופית. חיפוש באינטרנט הוא בדרך כלל הדרך המהירה והיסודית ביותר לגלות את כל היתרונות והחסרונות שאתה צריך לזכור.

Sol Benyosef

Contributor

Sol is a native of Naharia, Israel who has lived in Texas for the past 5 years. After serving as an Air Defense Instructor in the Israeli Air Force for two years, she started working as a sales representative in a high-end retail business, and quickly progressed to the position of executive sales manager. She is now a freelance writer in her spare time.